• 14 KW. 21
    Uniwersytet Szczeciński zaprasza na studia

„Szczecin zaprasza na studia” to inicjatywa realizowana przez Akademicki Szczecin. Transmisje live z przedstawicielami szczecińskich szkół wyższych mają pomóc tegorocznym maturzystom w znalezieniu odpowiedzi na pytania – gdzie i co studiować?  Transmisja pierwszego spotkania miała miejsce wczoraj, a wzięła w nim udział Rektor ds. Studenckich prof. Katarzyna Kotarska.

Uniwersytet Szczeciński jako największa uczelnia Pomorza Zachodniego rozpoczął cykl spotkań organizowanych przez Urząd Miasta, które są  poświęcone  m.in. rekrutacji na studia, popularnym kierunkom czy aktywnościom studenckim.

W pierwszym odcinku gościem był Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który zachęcał  do studiowania w naszym mieście.  Naszą Uczelnię reprezentowała Rektor ds. Studenckich prof. Katarzyna Kotarska. W takcie spotkania live Pani Rektor opowiadała m.in.  dlaczego warto wybrać Uniwersytet Szczeciński, czym możemy się pochwalić,  jak reagujemy na zapotrzebowanie rynku pracy lub które kierunki cieszą się największą popularnością.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania.

Akademicki Szczecin –  odcinek 1