• 24 WRZ 20
    Uniwersytet Szczeciński ze złotem w finałach AMP w piłce nożnej mężczyzn

Reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego wywalczyła złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn, które zakończyły się w Opolu. Szczeciński zespół w finale pokonał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, a brązowym medalistą została ekipa gospodarzy, Politechnika Opolska.

Szczeciński zespół znakomicie spisywał się w konkursach rzutów karnych, wygrywając najpierw w półfinale z Politechniką Opolską 5:3 po remisie 0:0, a później w finale z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej 4:3. W regulaminowym czasie gry mecz finałowy zakończył się remisem 1:1. Po półfinałowej porażce szanse na obronę tytułu straciła drużyna Politechniki Opolskiej, która w starciu o brązowy medal pokonała Szkołę Główną Handlową w Warszawie 2:1.

W opolskim turnieju udział wzięło szesnaście drużyn. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Dawida Pawlaka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a za najlepszego bramkarza uznano Bartosza Rogowskiego ze zwycięskiej drużyny ze Szczecina. Z kolei tytuł króla strzelców, z pięcioma golami na koncie, wywalczył Maciej Welman (UMCS Lublin).

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej była AZS Politechniki Opolskiej. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Klasyfikacja generalna

1. Uniwersytet Szczeciński