• 22 GRU 23
    Uprawnienia do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dn. 12 grudnia br. Uniwersytet Szczeciński otrzymał uprawnienia do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego na poziomach od A1 do C2 dla osób dorosłych.

Jednostką odpowiedzialną za organizację i prowadzenie egzaminów będzie Wydział Humanistycznych US. Wystąpienie o nadanie uprawnień stanowi kontynuację działań podejmowanych przez jednostkę w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego, w ostatnim czasie w szczególności uchodźców wojennych z Ukrainy. Obecnie obcokrajowcy będą mogli nie tylko skorzystać z kursów, ale również – uzyskać certyfikaty językowe (uznawane podczas procedury ubiegania się o obywatelstwo polskie, podejmowania studiów w języku polskim oraz pozwalające wzmocnić ich pozycję na polskim rynku pracy).

Sesje egzaminacyjne będą organizowane zgodnie z harmonogramem Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.

Szczegółowe informacje o egzaminach znajdują się na stronie: www.certyfikatpolski.pl.