• 22 LIS 22
    Uroczysta inauguracja Szkoły Prawa Litewskiego

W dniu 17 listopada 2022 r. w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się uroczysta inauguracja Szkoły Prawa Litewskiego. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z Uniwersytetem Wileńskim. Słuchacze Szkoły zostaną przekazane m.in. najważniejsze zagadnienia dotyczące pojmowania prawa na Litwie, jej systemu prawnego czy występujących w nim instytucji prawnych.

W uroczystości wzięli udział m.in. prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Kinga Flaga Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji, dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US, Prorektor ds. Kształcenia, dr. Arturas Vasiliauskas, Pro-Rektor ds. Partnerstwa Uniwersytetu Wileńskiego, dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. US, dr. Arturas Vasiliauskas, Wice-Dziekan ds. studiów Wydziału Prawa Uniwersytetu Wileńskiego, Wiesław Wierzchoś, Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Szczecinie, a także w formie zdalnej prof. Rimvydas Petrauskas, Rektor Uniwersytetu Wileńskiego.

W czasie wydarzenia została również podpisana przez Jego Magnificencję prof. dr. hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Jego Magnificencję dr. Arturasa Vasiliauskasa, Pro-Rektora ds. Partnerstwa Uniwersytetu Wileńskiego umowa o współpracy między Uniwersytetem Szczecińskiem i Uniwersytetem Wileńskim.

Zwieńczeniem uroczystości było wygłoszenie przez Jego Magnificencję prof. Rimvydas Petrauskas, Rektor Uniwersytetu Wileńskiego wykładu pt. „Unia Lubelska i Rzeczpospolita Obojga Narodów”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: