• 11 LIP 23
    Uroczysta nominacja członków Rady Naukowej CBSFC

6 lipca 2023 r. w Rektoracie roku miała miejsce uroczystość nominacji członków Rady Naukowej Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka.

Nominacje z rąk prof. dra hab. Andrzeja Skrendy, Prorektora ds. Nauki US odebrali:

1. Przedstawiciele Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej US:
    dr hab. Agnieszka Maciejewska-Skrendo, prof. US
    dr hab. Monika Chudecka, prof. US

2. Kandydaci z grona specjalistów i ekspertów:
    Maciej Mateńko, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkoleniowych i Prezes Zachodniopomorskiego ZPN
    Krzysztof Kupis, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin
    Sławomir Strąkowski, Prezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu

3. Przedstawiciele Rektora, nieobecne na uroczystości:
    dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US
    prof. dr hab. Iga Rudawska, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów US

Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka jest wyodrębnioną wewnątrzinstytutową jednostką organizacyjną Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. W strukturach Uniwersytetu Szczecińskiego istnieje już od 2015 roku. Centrum wykonuje działania związane z organizowaniem, realizowaniem i promowaniem badań, współpracą z podmiotami zewnętrznymi i realizacją zleconych usług badawczych, występowaniem o granty i inne formy zewnętrznego finansowania działalności CBCFC. Zgromadzona w laboratoriach kinezjologii, fizjologii wysiłku, biochemii i genetyki specjalistyczna aparatura badawcza umożliwia prowadzenie wysokiej jakości badań naukowych z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o kulturze fizycznej. Kierownikiem CBSFC jest dr Maciej Buryta.

Rada Naukowa Centrum jest organem opiniodawczym Kierownika Centrum. Do jej zadań należy w szczególności opiniowanie:

• rocznego planu rzeczowo-finansowego Centrum opracowanego przez Kierownika Centrum;
    • rocznego planu działalności badawczej Centrum opracowanego przez Kierownika Centrum;
    • rocznego sprawozdania Kierownika Centrum z wykonania planu badawczego Centrum;
    • wniosku dyrektora instytutu o zmianę regulaminu organizacyjnego Centrum;
    • innych spraw dotyczących działalności i organizacji Centrum – na wniosek Kierownika Centrum, dyrektora instytutu, a także prorektora właściwego ds. nauki.