• 15 CZE 23
    Uroczyste otwarcie Ośrodka Wypoczynkowego w Pogorzelicy

Z radością informujemy, że od 15 czerwca br. pracownicy mogą korzystać z wyremontowanego Ośrodka Wypoczynkowego Uniwersytetu Szczecińskiego w Pogorzelicy.

13 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego Ośrodka Wypoczynkowego Uniwersytetu Szczecińskiego w Pogorzelicy znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego 23. W wydarzeniu udział wziął prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów, mgr inż. Andrzej Jakubowski – Kanclerz, Renata Miłosz – kierownik Ośrodka Wypoczynkowego w Pogorzelicy, oraz  Konstanty Tomasz Oświęcimski – Wójt Gminy Rewal, a także pracownicy Uczelni i zaproszeni goście.

Oddajemy do eksploatacji nasz ośrodek wypoczynkowy w Pogorzelicy. Coś, co powstało z myślą o pracownikach i dla pracowników. Miejsce wspaniałego wypoczynku w pięknym zielonym terenie. Blisko czterdziestoletnie stare domki zostały rozebrane. Ośrodek powstał na nowo. To, co oferujemy w tej chwili naszym pracownikom, to jest najnowocześniejszy standard, jaki w tej chwili jest osiągalny na rynku – stwierdził Rektor US podczas uroczystego otwarcia.

Jednocześnie dziękujemy za udział w konkursie na nazwy domków położonych na terenie ośrodka wypoczynkowego w Pogorzelicy. Padło aż 211 ciekawych propozycji (wielu uczestników zgłosiło więcej niż jedną koncepcję), a to pokazuje, że pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego są kreatywni. Bardzo nas cieszy takie zaangażowanie w życie społeczności akademickiej.

Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru. Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń wyłoniono faworytów. Zwyciężyła koncepcja złożona w różnych wariantach przez 14 uczestników konkursu, a dotycząca kamieni, minerałów i skał. Nasze domki otrzymają następujące nazwy:

1. Szmaragd,
    2. Turkus,
    3. Szafir,
    4. Koral,
    5. Kwarc,
    6. Krzemień,
    7. Bursztyn,
    8. Agat,
    9. Ametyst,
    10. Topaz,
    11. Onyks,
    12. Jaspis,
    13. Cytryn,
    14. Malachit,
    15. Nefryt,
    16. Rubin.

W efekcie mamy kilkunastu zwycięzców. Z uwagi na to, że nagroda główna (weekendowy pobyt w domku w Pogorzelicy) jest tylko jedna, zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania. Jednak pozostałe osoby również będą miały okazję wylosować upominki, które staną się miłą pamiątką dobrej zabawy albo zapewnią odrobinę rozrywki.

Zaproszenia na losowanie zostaną skierowane bezpośrednio do zainteresowanych osób.
    Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do kolejnych aktywności.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystego otwarcia ośrodka wypoczynkowego w Pogorzelicy zrealizowanej przez UNIWizje Telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: