• 20 CZE 23
    Uroczyste zakończenie II. edycji Akademii Młodego Prawnika na US

W dniu 19 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji Akademii Młodego Prawnika, projektu edukacyjnego skierowanego do młodzieży szkolnej zainteresowanej prawem, którego organizatorem był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wydarzenie gromadziło 49 uczniów z różnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nie tylko ze Szczecina, ale również z innych miast województwa zachodniopomorskiego, takich jak Kołobrzeg, Świnoujście, Gryfice, Stargard i Chojna. Podczas uroczystego zakończenia uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, mogli założyć tradycyjne birety, czy po raz kolejny spotkać się ze swoimi wykładowcami.

II edycja Akademii Młodego Prawnika była współorganizowana przez szereg renomowanych instytucji, w tym Krajową Radę Komorniczą, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie, Izbę Komorniczą w Szczecinie, Fundację Deloitte oraz Stowarzyszenie Amicus Facultatis Iuris Stetinensis. Projekt zdobył także poparcie takich instytucji jak Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Szczecinie, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Komenda Miejska Policji w Szczecinie, a także studentów i członków kół naukowych działających na Wydziale Prawa i Administracji US, którzy włączyli się w prowadzenie zajęć podczas Akademii.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Szczecin, Zachodniopomorska Kurator Oświaty, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego i Rzecznik Finansowy.

W ramach Akademii Młodego Prawnika, uczniowie mieli okazję spędzić osiem wyjątkowych sobotnich dni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie poznawali świat zapisany w paragrafach, szukając odpowiedzi na wiele ważnych i trudnych pytań. Uczestnicy mieli okazję brać udział w symulacji rozprawy sądowej, przekonując się o realiach pracy sędziego, obrońcy czy oskarżyciela. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas Akademii Młodego Prawnika posłużą im w przyszłości i przyczynią się do ich dalszych osiągnięć w dziedzinie prawa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zrealizowanej przez UNIWIZJA Telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: