• 02 PAŹ 23
    Uroczyste zakończenie inwestycji przy al. Piastów 40B

27 września 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie budynku Uniwersytetu Szczecińskiego, zlokalizowanego przy al. Piastów 40B, tj. budynku nr 5 Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przy wsparciu Urzędu Miasta Szczecin w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – impuls inwestycyjny dla samorządów w czasie pandemii – Uniwersytet Szczeciński otrzymał środki finansowe na przebudowę infrastruktury budynków przy al. Piastów 40B.

Dofinansowanie zostało przeznaczone na inwestycję w rozwój infrastruktury dydaktycznej dwóch budynku Uniwersytetu Szczecińskiego, zlokalizowanego przy al. Piastów 40B, tj. budynku nr 5 Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Koszt inwestycji budynku nr 5 – 5 805.422,37 zł (bez wyposażenia)

Wartość dofinansowania prac na budynek nr 5 wynosi 2.433.202,07 zł

Terminy prac:
    Umowa A-ZP.384.140.2021 z dnia 6 października 2021 r.
    Termin rozpoczęcia prac: IV kwartał 2021 r.
    Termin zakończenia prac: III kwartał 2023 r.

Wykonawca prac:
    Konsorcjum:
    Hd Investment Sp. z o.o. K. z siedzibą w Szczecinie (adres: ul. Jagiellońska 67, 70-382 Szczecin)– lider konsorcjum,
    Hd Construction sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie (adres: ul. Jagiellońska 67, 70-382 Szczecin)– członek konsorcjum.

Zakres wykonanych prac:

• Budynek wzniesiony został na początku XX w. w technologii tradycyjnej jako murowany.
    • Budynek po remoncie uzyskał 4,5 kondygnacje użytkowe ( parter , I , II p. + poddasze ) ( było 3,5 z poddaszem nieużytkowym), pomieszczenia piwniczne zostały przystosowane do wykorzystania na cele magazynowe.
    • Wymieniono stolarkę okienną oraz drzwiową (całość),
    • Wykonano renowację elewacji budynku z wymianą pokrycia dachowego,
    • Wykonano roboty w zakresie wymiany wewnętrznej instalacji c.o., c.w., wodno-kanalizacyjnej,
    • Doposażono budynek w instalacje SAP i oddymiania, instalację monitoringu CCPV, instalację sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli dostępu,
    • Dostosowano budynku do przepisów p.poż oraz osób z niepełnosprawnościami,
    • Wybudowano dźwig osobowy.

Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką- Uniwizja: