• 24 PAŹ 22
    US na konferencji „Polskie uczelnie coraz bardziej dostępne”

W dniach 20-21 października 2022 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Polskie uczelnie coraz bardziej dostępne”, organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Na Konferencji obecni byli przedstawiciele szkół wyższych, eksperci z obszaru dostępności oraz przedstawiciele środowisk osób z niepełnosprawnościami. W trakcie Konferencji prowadzona była debata na temat celów i działań zaplanowanych w Programie „Dostępność Plus” w obszarze szkolnictwa wyższego. Uczestnicy spotkania podzielili się również swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, a także wyzwaniami z realizacji projektów w konkursach „Uczelnia dostępna” oraz „Centrum wiedzy o dostępności”.

W tym roku Uniwersytet Szczeciński reprezentował Pan mgr inż. Andrzej Jakubowski, Kanclerz oraz Pani mgr Justyna Markitoń – Kierownika Działu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami US, która na samej Konferencji pełniła również rolę eksperta w zakresu dostępności w województwie zachodniopomorskim. Obecni byli również reprezentanci podmiotów realizujących z Uniwersytetem Szczecińskim wspólne przedsięwzięcia w zakresie dostępności, w tym Pan Krzysztof Peda (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Twoje Nowe Możliwości) oraz Pan Ariel Fecyk (Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia)

Uniwersytet Szczeciński wspólnie ze Stowarzyszeniem Twoje Nowe Możliwości realizuje projekt „Maximus dostępności” w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Uczelnia Dostępna” w ścieżce Maxi.