• 07 LIS 23
    Ważna funkcja mgr Moniki Smoguły

Z przyjemnością informujemy, że mgr Monika Smoguła, kierowniczka Akademickiego Biura Karier, podczas wyborów Zarządu Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP na lata 2023-2025, została wybrana na funkcję Zastępcy przewodniczącej tejże komisji.

Komisja powstała z inicjatywy biur karier, biorących udział w Kongresie ABK zorganizowanym w 2014 roku przez Rzecznika Praw Absolwentów. Oficjalnie została powołana rok później – 26 października 2015 roku.

Struktura Komisji na kadencję 2023-2025:

Przewodnicząca: Dorota Pisula – Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu
    Zastępcy przewodniczącej: Monika Smoguła – Uniwersytet Szczeciński oraz Jakub Sokolnicki – Warszawski Uniwersytet Medyczny
    Sekretarz: Monika Siurdyban – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Cele Komisji:

• Usprawnienie i pobudzanie współpracy uczelni z pracodawcami,
    • Kreowanie właściwych warunków dla nowoczesnego dialogu z gospodarką,
    • Kreowanie właściwych warunków dla wspierania studentów w wejściu na rynek pracy,
    • Ułatwienie przepływu informacji na temat zapotrzebowania gospodarki na wysoko wykwalifikowaną kadrę,
    • Wspieranie Akademickich Biur Karier w działaniach na rzecz studentów i rynku pracy.
    • Działania zmierzające do uwzględnienia Akademickich Biur Karier w Ustawie Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Cele są realizowane poprzez:

• Organizowanie seminariów, konferencji i szkoleń dla ABK,
    • Organizowanie seminariów i konferencji dla pracodawców i środowiska akademickiego,
    • Współpracę z organizacjami zrzeszającymi pracodawców,
    • Współpracę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej,
    • Współpracę z organizacjami zajmującymi się tematyką rynku pracy, doradztwa kariery oraz coachingu.

Serdecznie gratulujemy.