• 12 KW. 24
    Ważna nominacja prof. Barbary Kromolickiej

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Barbara Kromolicka z Instytutu Pedagogiki US w dniu 4 kwietnia 2024 roku została wybrana wiceprzewodniczącą Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Przewodniczącą KNP została wybrana ponownie prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, natomiast drugą wiceprzewodniczącą została dr hab. Alina Wróbel prof. UŁ z Uniwersytetu Łódzkiego.

Komitety naukowe PAN to ciała kolegialne grupujące członków Akademii w obrębie określonej dyscypliny nauki lub dyscyplin pokrewnych i ułatwiające ich współpracę. Stanowią jedyną reprezentację krajowych mikro-środowisk naukowych wyłanianą w demokratycznych wyborach. Zrzeszają specjalistki i specjalistów z różnych obszarów nauki i tworzą przestrzeń dla wymiany intelektualnej i budowania relacji między uczonymi.

Pani Profesor serdecznie gratulujemy.