może tu
    • 11 PAŹ 23
    Ważna współpraca CEMiI

    Ważna współpraca CEMiI

    Podniesienie jakości przekazu medialnego, rozwój mediów uniwersyteckich, promocja oferty edukacyjnej i działalności dziennikarskiej oraz tworzenie wspólnych inicjatyw zgodnych ze standardami komunikacji, które mają służyć wzmacnianiu postaw etycznych wśród studentów, doktorantów i pracowników obu uczelni – to najważniejsze z punktów podpisanego 10 października br. listu intencyjnego o współpracy CEMiI z Lwowskim Uniwersytetem Narodowym im. Iwana Franki.

     

    W uroczystym podpisaniu dokumentu udział wzięli: dr hab. Kinga Flaga- Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji, prof. dr hab. Wołodymyr Kaczmar – Prorektor ds. naukowo-dydaktycznych, pytań społecznych i rozwoju Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie, dr Konrad Wojtyła – Dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Iwan Krupskij – Dziekan Wydziału Dziennikarstwa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie i dr Marjan Łozynskij – Kierownik Katedry Teorii i Praktyki Dziennikarstwa.

     

     

     

    „Każda umowa daje nowe możliwości. Ta umowa jest szczególnie cenna, ponieważ wpisuje się w obecną sytuację polityczną, gdzie dziennikarstwo jest ważnym źródłem informacji, które może być traktowane jako broń, ale może też nieść ludziom nadzieję i rzetelne informacje. Uważam, że nie ma teraz ważniejszych kwestii niż rozwijanie dobrego dziennikarstwa i ta umowa na pewno będzie na to pozwalała” – mówiła dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, Prorektor ds. Organizacji US.

     

     

     

    „Jednym z ostatnich efektów był clip filmowy przygotowany wspólnie z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, w NiUS Radiu – naszej rozgłośni uniwersyteckiej niemal od dwóch lat emitowane są wiadomości w języku ukraińskim, a kilka miesięcy temu do naszego zespołu dołączyła docent Mirosława Rudyk, która poza newsami, przygotowuje też szereg wywiadów i innych materiałów z Ukrainy, które prezentujemy i w języku polskim i w języku ukraińskim. Dość wspomnieć, że na Uniwersytecie Szczecińskim studiuje 443 obywateli Ukrainy – przypomniał dr Konrad Wojtyła – Dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego.

     

     

     

    Jak zapewniał dr Wojtyła: „Chcemy wspólnie tworzyć projekty medialne, które mają służyć wzmacnianiu postaw etycznych i obywatelskich wśród studentów, doktorantów i pracowników obu uczelni, jak również sprzyjać rozwojowi zawodowemu i wzmacnianiu kompetencji przyszłych absolwentów. Będziemy również pracować nad umożliwieniem studentom, doktorantom i pracownikom obu uczelni ubieganie się o odbywanie staży i praktyk dziennikarskich, jak tylko skończy się wojna”.

     

     

    Oprac. Mateusz Iżakowski

Accessibility Toolbar