• 12 STY 24
    Ważny projekt badawczy pod kierunkiem dra hab. Jarosława Korpysy, prof. US

Miło nam poinformować, że dr hab. Jarosław Korpysa, prof. US, pracownik Instytutu Zarządzania US otrzymał finansowanie na realizację  międzynarodowego projektu badawczego NAWA pt.: „Implikacja koncepcji TBL w kontekście zielonego zarządzania startupami”.

Grant będzie realizowany w latach 2024 – 2025 przez zespół pracowników naukowych i doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego w składzie: dr hab. Jarosław Korpysa, prof. US, dr Agnieszka Łopatka, mgr Puti Sinansari oraz słowackich pracowników Alexander Dubček z University of Trenčín.

Czym jest koncepcja TBL? Mówiąc najprościej, ta koncepcja oznacza zarządzanie nie tylko tradycyjnymi wskaźnikami finansowymi i ekonomicznymi, ale także czynnikami społecznymi i środowiskowymi, które są istotne dla danego biznesu – wynikają z jego działalności operacyjnej – mówi dr hab. Jarosław Korpysa, prof. US.

Podstawowym celem projektu jest przeprowadzenie pionierskich komparatystycznych badań polsko – słowackich dotyczących określenia czynników warunkujących zdolność startupów do implikacji koncepcji TBL w procesie zielonego zarządzania. Rezultaty badań pozwolą stworzyć strategiczną „mapę drogową” dla młodych przedsiębiorstw w zakresie możliwości wdrożenia zrównoważonego modelu biznesowego, który będzie oparty o trzy wymiary tj. ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Powyższy cel istotny jest w procesie tworzenia silnej i innowacyjnej zielonej europejskiej gospodarki, którego rdzeniem są startupy.

Serdecznie gratulujemy.