• 04 LIP 22
    Wiceminister Gróbarczyk z wizytą na US

W dniu  29 czerwca br. gościem prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego był wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej Pan Marek Gróbarczyk.

Spotkanie, w którym udział wzięła także dr hab. Kinga Flaga – Gieruszyńska,prof. US, Prorektor ds. Organizacji US oraz mgr inż. Andrzej Jakubowski – Kanclerz, było okazją do rozmowy  na temat możliwości działalności naukowej i dydaktycznej naszej Uczelni w obszarze gospodarki morskiej.

Przypomnijmy, że nasza Uczelnia  jest członkiem konsorcjum naukowego „Nauka dla Morza”, w skład której wchodzą rektorzy ośmiu uczelni, sygnatariusze Porozumienia podpisanego 22 listopada 2021 r., którego formuła pozwala na konsolidację działań na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.