• 04 MAJA 23
    Wizyta Ambasadora Australii w Uniwersytecie Szczecińskim

26 kwietnia br. Uniwersytet Szczeciński gościł Lloyda Brodricka, Ambasadora Australii w Polsce, który wygłosił wykład skierowany do społeczności akademickiej oraz spotkał się z władzami rektorskimi naszej Uczelni.

Podczas swojego wystąpienia w Instytucie Historycznym,Pan Ambasador poruszył wiele tematów dotyczących historii i wyzwań, przed którymi stoją oba kraje. Podkreślił również, że widzi wiele możliwości w rozwijaniu współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a australijskimi uniwersytetami.

Wykład gościnny Lloyda Brodricka dotyczył wspólnej historii Polski i Australii oraz współczesnych wyzwań, z którymi mierzą się oba kraje. Tematy dotykały m.in. rosyjskiej agresji na Ukrainę czy różnorodności kulturowej i imigracji. Inicjatorem spotkania był prof. dr hab. Adam Makowski, a koordynatorem dr hab. Pierre-Frédéric Weber, prof. US.

Po południu Lloyd Brodrick przyjechał do Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego, aby spotkać się z władzami Uczelni. W rozmowie uczestniczyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor US, dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji US, dr hab. Jacek Batóg, prof. US, Prorektor ds. Finansów US, prof. dr hab. Adam Makowski z Instytutu Historycznego US, a także dr Joanna Misiukajtis, kierownik działu Dział Spraw Międzynarodowych US oraz Grzegorz Napieralski Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas spotkania poruszane były tematy związane z różnymi formami współpracy, z której skorzystać mogliby naukowcy i studenci naszego Uniwersytetu.

Oprac. Michał Nakoniczewski/ Nius Radio

Zapraszamy do obejrzenia relacji: