• 18 PAŹ 22
    Wizyta gości z „Punktu dla dzieci z Ukrainy przy Uniwersytecie Szczecińskim”

W piątek 14.10.2022 r. w Dzień Edukacji Narodowej, Władze Rektorskie naszej Uczelni czekała miła niespodzianka. Odwiedzili nas uczniowie z „Punktu dla dzieci z Ukrainy przy Uniwersytecie Szczecińskim”.

„Punkt dla dzieci z Ukrainy przy Uniwersytecie Szczecińskim” działa od 20 czerwca br., w pomieszczeniach Strefy Kultury Studenckiej US, przy ul. Szwoleżerów 18a. Wakacyjny czas mijał na wspólnych zabawach, nauce języka polskiego, angielskiego oraz zwiedzaniu miasta.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 33 dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-6 lat i 7-10 lat pod czujnym okiem Pań Nataliji Kovalczuk i Marii Góry,  wypełnia obecnie swój obowiązek szkolny. Oprócz możliwości uczenia się on-line w ukraińskiej szkole, dzieci mają zajęcia z języka polskiego, angielskiego oraz zapewnione wsparcie psychologiczne i logopedyczne.

Podczas spotkania w Rektoracie nasi mali goście opowiadali Władzom Rektorskim o tym czy trudno jest uczyć się języka polskiego, co sądzą o naszym mieście, a także co lubią robić w wolnym czasie. Panie Natalija Kovalczuk oraz dr Katya Sklyar  przedstawiły jak wygląda ich codzienna praca w świetlicy, z jakimi trudnościami się mierzą i podkreśliły, że bez działań naszej Uczelni i wspierania Punku, dzieci nie miałyby możliwości uczenia się i zabawy w przyjaznym i bezpiecznym środowisku.

W spotkaniu dział wzięli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor US, dr hab. Renata Pogórzańska, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów, a także dr Dorota Kowalewska, Pełnomocniczka Rektora ds. Ukrainy.

Zachęcamy gorąco do wsparcia finansowego, które będzie przeznaczone na upominki świąteczne dla dzieci, każdy z nas może  zostać św. Mikołajem. Wpłat można dokonywać na konto:

25 1240 3927 1111 0010 0503 1956

Dopisek – Punkt dla dzieci przy US.