• 03 CZE 22
    Wizyta Pana Joachima Gaucka na naszej Uczelni-galeria zdjęć

Zorganizowane przez Uniwersytet Szczeciński sympozjum naukowe „Quo vadis Europa?”, które odbyło się z okazji przyznania nagrody Fundacji imienia św. Wojciecha Panu Joachimowi Gauckowi, było dużym sukcesem naszej Uczelni. Podczas debaty padły ważne pytania, na które paneliści wspólnie  szukali odpowiedzi, ich wystąpienia podsumował na koniec debaty Pan Joachim Gauck, dziękując jednocześnie za zaproszenie i organizację wydarzenia.

Po zakończonej debacie był czas na udzielenie wywiadu przez Pana Rektora US prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego  i Pana Joachima Gaucka naszemu Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności, a także na złożenie wpisu do Księgi Pamiątkowej. Po opuszczeniu murów Uczelni Pan Gauck pojechał z wizytą do Willi Lentza, gdzie był gościem Prezydenta Miasta Piotra Krzystka.  Kolejnym punktem było zwiedzanie miasta, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 i wzruszająca wizyta w Muzeum Narodowym – Centrum Dialogu Przełomy.