• 07 KW. 23
    Wizyta Prof. Dr. Maurice Kamgi na Uniwersytecie Szczecińskim

Dnia 3 kwietnia br. Uniwersytet Szczeciński gościł wyjątkową osobowość – JE Prof. Dr. Maurice Kamgę – dyplomatę, sędziego, członka Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza w randze vice-Sekretarza Generalnego ONZ, Prezydenta HITAS w Douali w Kamerunie.

Profesor spotkał się z przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego w osobach:

1. dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów US,
    2. dr hab. Jacek Buko, prof. US – Prodziekan ds. Jakości Kształcenia i Wdrażania Strategii i Rozwoju WEFiZ,
    3. prof. dr hab. Iga Rudawska – Dyrektor IEiF US,
    4. dr Ewa Michałkiewicz – Kądziela – Pełnomocniczka Rektora ds. współpracy międzynarodowej na WPiA,
    5. dr hab. Agnieszka Majewska, prof. US – Koordynator programu Erasmus + w IEiF,
    6. dr Małgorzata Zakrzewska, Przedstawiciel IEiF, koordynator SCIEA,
    7. dr Leszek Gracz, Przedstawiciel IGPiGSE,
    8. dr Tomasz Duda, Przedstawiciel IGPiGSE.

Podczas spotkania omówiona została współpraca międzynarodowa a także przyszłe projekty badawcze i naukowe zbliżające społeczności akademickie w Polsce oraz w Kamerunie.
    JE Prof. Dr. Maurice Kamga wygłosił także wykład dla społeczności akademickiej pt. „The ABC of the International Law of the Sea”.

Frekwencja była imponująca, w wykładzie uczestniczyło ponad 160 uczestników. Wykład zakończył się nie tylko ciekawą dyskusją ale takżę długimi rozmowami kuluarowymi. Całość była transmitowana on-line – zapis wystąpienia dostępny jest na kanale wydarzenia InNow 2023 na platformie YouTube.

Kolejnym punktem wizyty JE Prof. Dr. Maurice Kamgi było uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a HITAS w Duali, Kamerun. Sygnatariuszami listu z ramienia Uniwersytetu Szczecińskiego byli JM Rektor US prof. dr hab. Waldemar Tarczyński oraz dr hab. Jacek Batóg, prof US, Prorektor ds. Finansów. HITAS reprezentował JE Prof. Dr. Maurice Kamga.

Wizyta Profesora Maurice Kamgi była częścią wydarzenia InNow 2023. When Innovation meets the society.
    Już teraz zapraszamy na jej drugą cześć, która odbędzie się w dniach 18-19.04.2023.

Szczególnie zapraszamy na dedykowane dla studentów warsztaty. Link do zapisów.

Więcej szczegółów oraz relacja z wizyty Profesora dostępne w social mediach wydarzenia:
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090930109736
    Instagram: https://www.instagram.com/innow_2023/
    YouTube: https://www.youtube.com/@INNOW2023
    Strona www: http://innow2023.pl/

Organizatorem wydarzenia jest InNow 2023.

Organizatorzy:

• dr Małgorzata Zakrzewska, Instytut Ekonomii i Finansów US, Komisja ds. Sportu Kobiet PZŻ, SCIEA, InNow 2023 event manager,
    • dr Piotr Szkudlarek, Instytut Ekonomii i Finansów US, opiekun Studenckiego Koła Ekonomii Behawioralnej Impuls,
    • Aleksandra Majewska,
    • Michał Biernat.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Marszalek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz,
    • Prezydent Miasta Szczecina Pan Piotr Krzystek,
    • Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego dr Tomasz Chamera,
    • JM Rektor US Prof. Waldemar Tarczyński.

Patronat:

• Północna Izba Gospodarcza
    • Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów US

Partnerzy strategiczni:

• NOVOTEL Szczecin,
    • SCIEA – Social Capital Initiative for Europe and Africa,
    • Komisja ds. Sportu Kobiet Polskiego Związku Żeglarskiego,
    • WOPR Województwo Zachodniopomorskie.

Partnerzy:

• Centrum Analiz Ekonomicznych i Finansowych US,
    • Koło Studenckie Ekonomii Behawioralnej i Makroekonomii Impuls,
    • Laboratorium Ekonomii Behawioralnej.

Patronat medialny:

• NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego,
    • Świat Biznesu.

Opracowanie: Aleksandra Majewska, dr Małgorzata Zakrzewska.