• 29 CZE 23
    Wizyta profesor Adriany Lamoso z Universidad Nacional del Sur w Argentynie

Dnia 27 czerwca 2023 roku odbyło się spotkanie władz rektorskich z prof. Adrianą Lamoso – badaczką literatury latynoamerykańskiej z Universidad Nacional del Sur.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. nauki US, dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. organizacji US oraz inicjatorki przyjazdu prof. Lamoso do Polski dr Nina Pielacińska z Instytutu Literatury i Nowych Mediów oraz dr hab. Adrianna Seniów, prof. US z Instytutu Językoznawstwa, które w lipcu ubiegłego roku gościły na uniwersytecie w argentyńskiej Bahía Blanca.

Podczas wizyty omówiono perspektywy współpracy obu uczelni, możliwość prowadzenia wspólnych projektów oraz podkreślono znaczenie kontaktów międzynarodowych w badaniach naukowych.