• 20 LIS 23
    Wizyta przedstawicieli Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Uniwersytecie Szczecińskim

Miło nam poinformować, że w dniach 15-16 listopada br.  na Uniwersytecie Szczecińskim gościli przedstawiciele Zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W dniu 15 listopada 2023 roku w Międzynarodowy Ośrodek Badań Interdyscyplinarnych (MOBI) w Kulicach miał przyjemność i zaszczyt gościć przedstawicieli Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, w osobach dyrektorów Corneliusa Ochmanna i Krzysztofa Raka, oraz profesora Hieronima Gralę z Uniwersytetu Warszawskiego i Wojciecha Włodarskiego, prezesa Radia Szczecin. W spotkaniu uczestniczyli także dr Paweł Migdalski, adiunkt w Instytucie Historycznym US a w formule online prof. dr hab. Andrzej Skrendo – prorektor ds. nauki, dr Norbert Obrycki – pełnomocnik rektora ds. współpracy terytorialnej oraz dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności. Gospodarzy reprezentowali prof. dr hab. Jörg Hackmann, dyrektor MOBI i jego zastępca Kamila Latocha oraz Teresa Kania kierownik obiektu.

W trakcie spotkania omówione zostały możliwe dziedziny współpracy między Fundacją a Uniwersytetem Szczecińskim poprzez wspólną realizację projektów. Poza rozmowami goście zwiedzili Ośrodek i a dzięki uprzejmości Pana dra Pawła Migdalskiego, który wcielił się w rolę przewodnika, poznali historię zespołu dworsko – parkowego w Kulicach.

16 listopada dyrektor Krzysztof Rak w towarzystwie prof. Hieronima Grali – na zaproszenie dra Konrada Wojtyły – gościli w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności. Obejrzeli studia UNIWIZJI oraz NiUS Radia, a także zapoznali się z działaniami CEMiI na rzecz rozwoju społeczności lokalnych i regionalnych w zakresie komunikacji medialnej.

Przed południem o planowanych inicjatywach i projektach Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej rozmawiali prof. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Krzysztof Rak – dyrektor i członek zarządu FWPN, prof. Hieronim Grala z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności oraz dr Norbert Obrycki – Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Terytorialnej.

Kilka tygodni temu w siedzibie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie odbyło się robocze spotkanie dyrektora Krzysztofa Raka z prof. Andrzejem Skrendą – Prorektorem ds. Nauki.

Źródło: kulice.usz.edu.pl, niusradio.pl.