• 19 KW. 23
    Wizyta przedstawicieli Wydziału Prawa Uniwersytetu Wileńskiego

18 kwietna br. na naszej Uczelni gościła delegacja kolegium dziekańskiego Wydziału Prawa Uniwersytetu Wileńskiego. Celem wizyty było zacieśnienie współpracy pomiędzy uczelniami i kontynuacja wspólnych projektów realizowanych przez Wydział Prawa i Administracji US i Wydział Prawa Uniwersytetu Wileńskiego.

To nie pierwsza wizyta przedstawicieli Wydziału Prawa Uniwersytetu Wileńskiego w murach naszej Uczelni, ale pierwsza nowego dziekana Wydziału Prawa VU – Assoc. Prof. Dr. Haroldasa Šinkūnasa. Razem z nowym dziekanem delegację tworzyli: Assoc. Prof. Dr. Vigita Vebraite – wicedziekan ds. studiów, były dziekan Wydziału Prawa VU – Prof. Dr. Tomas Davulis oraz Assist. Prof. Dr. Elena Masnevaite.

W spotkaniu, razem z  Panem Rektorem prof. dr. hab. Waldemarem Tarczyńskim udział wzięły:  dr hab. Kinga Flaga – Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji oraz dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji US.

Uczestnicy spotkania omówili kwestie odnoszące się do dalszej współpracy w ramach powstałej z inicjatywy WPiA Szkoły Prawa Litewskiego w Uniwersytecie Szczecińskim, a także rozmawiali o kolejnych wspólnych projektach i obszarach współpracy.