• 20 CZE 22
    Woman-Migration-Safety. Experiences, Policies, Prospects – relacja z konferencji

W dniach 9-10 czerwca 2022 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Woman-Migration-Safety. Experiences, Policies, Prospects” organizowana przez Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie US, Katedrę Badań nad Migracjami i Ruchami Społecznymi oraz Instytut Socjologii US.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na istotny problem i skalę współczesnych migracji, a także pełniejsze wyartykułowanie kwestii płci jako znaczącego parametru migracji, nie zawsze uwzględnianego w badaniach i praktyce. Podczas dwudniowego wydarzenia odbyło się 15 paneli (w tym dwa panele studenckie) w formie zarówno stacjonarnej jak i zdalnej, podczas których głos zabrało kilkudziesięciu prelegentów – praktyków i teoretyków z całego świata.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, a także patronatem medialnym: TVP 3 Szczecin, wSZczecinie.pl, Radio Szczecin, WIIS Poland, NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.