• 07 CZE 22
    Woman-Migration-Safety. Experiences, Policies, Prospects

Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego, Katedra Badań nad Migracjami i Ruchami Społecznymi oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Woman-Migration-Safety. Experiences, Policies, Prospects” .

Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2022 r. przy ul. Krakowskiej 71-79 w Szczecinie, zarówno stacjonarnie, jak i online.

Celem konferencji jest analiza zjawiska migrujących kobiet z uwzględnieniem aspektów politycznych, ekonomicznych i prawnych mobilności. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na uwarunkowania migracji stanowiące następstwo pandemii COVID-19. Intencją organizatorów jest pełniejsze wyartykułowanie kwestii płci jako znaczącego parametru migracji, nie zawsze uwzględnianego w badaniach i praktyce.

Zgłoszenie udziału w konferencji prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy: aleksandra.raba-schulze@usz.edu.pl lub poprzez wypełnienie formularza, który jest dostępny pod adresem https://bit.ly/woman_us.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, a także patronatem medialnym: TVP 3 Szczecin, wSZczecinie.pl, Radio Szczecin, WIIS Poland, Radio Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konferencja uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki, w ramach programu Doskonała Nauka, nr umowy DNK/SP/515309/2021. Całkowita wartość projektu: 73 220,00 zł, dofinansowanie: 62 400,00 zł

Zapraszamy do zapoznania się z programem ramowym konferencji.

Więcej informacji znajduje się także na stronie internetowej konferencji „Woman-Migration-Safety. Experiences, Policies, Prospects”.

Zapraszamy do udziału.