
WPiA US realizuje międzynarodowy projekt UNICIA z dofinansowaniem Komisji Europejskiej
Z przyjemnością informujemy, że Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego realizuje międzynarodowy projekt pt. UNIversities towards CIvic Awareness – UNICIA. Uniwersytet Szczeciński (w roli lidera) podpisał umowę o dofinansowanie tego projektu ze środków Komisji Europejskiej.
Celem inicjatywy jest wdrożenie wyników badań naukowych prowadzonych przez pracowników akademickich do wirtualnych kursów i warsztatów, które będą służyć wzmacnianiu postaw obywatelskich i społecznych wśród Pokolenia Z. Projekt wspiera rozwój umiejętności miękkich potrzebnych do budowania demokratycznych wspólnot oraz odnalezienia się we współczesnym świecie pracy.
W dniach 17–20 marca 2025 roku odbyło się „kick-off meeting” projektu, które zgromadziło wszystkich partnerów w Szczecinie. Spotkanie było okazją do omówienia harmonogramu działań, infrastruktury technicznej, jakości kształcenia oraz potencjalnych wyzwań w dalszej realizacji projektu. Partnerzy mieli także okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału oraz wziąć udział w wydarzeniach integracyjnych i zwiedzaniu naszego miasta.
W projekcie biorą udział uczelnie z pięciu krajów:
- The Achievers University (Nigeria)
- University Bordeaux Montaigne (Francja)
- University Gaston Berger (Senegal)
- University Hradec Králové (Republika Czeska)
- University of KwaZulu-Natal (Republika Południowej Afryki)
Całkowita wartość projektu: 427 364,50 EUR
Kwota dofinansowania: 405 997,22 EUR
Serdecznie dziękujemy dr Ewie Michałkiewicz-Kądzieli, Prodziekanowi ds. Współpracy międzynarodowej WPiA US wraz z zespołem za przygotowanie wniosku grantowego, który umożliwił realizację tego ważnego przedsięwzięcia.













