• 03 KW. 23
    Wręczenie nagród dla wyróżniających się studentów

31 marca br. w sali Senatu odbyło się wręczenie „Nagrody Rektora dla wyróżniających się studentów Uniwersytetu Szczecińskiego”. To już trzecia edycja nagrody, którą Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego w sposób szczególny docenia pracę i zaangażowanie naszych studentów.

W spotkaniu z nagrodzonymi studentami udział wziął prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US, a także Krystyna Anusik-Przybysz, kierownik Działu Spraw Studenckich i Ewa Czerwińska, zastępca kierownika działu.

Jesteśmy dumni, że mamy takich studentów, że wybraliście Uniwersytet Szczeciński, a co ważniejsze, że chcecie się angażować w dodatkowe aktywności. Cieszymy się, że tą nagrodą możemy Was wyróżnić. Mam nadzieję, że wykształcenie i doświadczenie zdobyte na Uniwersytecie Szczecińskim pomoże Wam w karierze zawodowej i życiu osobistym, abyście byli szczęśliwymi ludźmi budującymi silną Polskę – powiedział Rektor US.

Przyznanie „Nagrody Rektora” odbyło się w sposób uroczysty po raz pierwszy, gdyż w ubiegłych dwóch latach nie było to możliwe ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii COVID- 19. Studenci, poza nagrodą finansową, otrzymali także listy gratulacyjne oraz drobne uniwersyteckie upominki.

W tegorocznej edycji złożono  67 wniosków, a nagrodzonych zostało 30 osób. Osiągnięcia brane pod uwagę przy ocenie aplikacji obejmowały okres od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku.

Dziękuję Wam za to, że chcecie robić więcej, że rozwijacie swoje pasje i próbujecie godzić swoje działania z nauką. Bardzo cieszy mnie to, że aż tylu studentów złożyło wnioski, gdyż wymogi do przyznania Nagrody Rektora były bardzo wysokie. Bardzo Wam gratuluję i mam nadzieję, że dalej będziecie się tak pięknie rozwijać i będziecie wizytówką naszej Uczelni – powiedziała Prorektor ds. Studenckich.

Nagroda jest przyznana w trzech stopniach: I stopnia, II stopnia, III stopnia.  Osiągnięcia za jakie są przyzywane punkty to: osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe, działalność na rzecz społeczności akademickiej, społeczności Miasta Szczecin oraz regionu Pomorza Zachodniego.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Relacja fotograficzna z wydarzenia: