• 04 PAŹ 23
    Wrześniowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego

28 września 2023 r. odbyło się pierwsze w nowym roku akademickim posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. Głosowane były ważne uchwały i wręczane listy gratulacyjne oraz nagrody.

Podczas czwartkowego posiedzenia głosowane były m.in. Uchwała w sprawie zmiany Statutu Uniwersytetu Szczecińskiego, Uchwała w sprawie przyznania Medalu Uniwersytetu Szczecińskiego dr. hab. Sebastianowi Skuzie, prof. UW, Uchwała w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia postępowań w sprawie nadania stopni naukowych w Uniwersytecie Szczecińskim, a także wręczono mianowania oraz listy gratulacyjne.

Listy gratulacje za nominacje odebrali:

1. prof. dr hab. Agnieszka Grinn-Gofroń – nadanie tytułu naukowego profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne,
    2. dr Dorota Rdzanek – zatrudnienie na stanowisku profesora Uniwersytetu Szczecińskiego,
    3. dr Waldemar Aspadarec – zatrudnienie na stanowisku profesora Uniwersytetu Szczecińskiego,
    4. dr Artur Staszczyk – zatrudnienie na stanowisku profesora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jubileusze pracy zawodowej świętowali:

1. prof. dr hab. Ewa Kołodziejek – z okazji 50 lat pracy zawodowej,
    2. prof. dr hab., dr hab. inż. Piotr Krasoń – z okazji 45 lat pracy zawodowej,
    3. dr hab. inż. Andrzej Osadczuk, prof. US – z okazji 40 lat pracy zawodowej,
    4. mgr Cezary Janiszyn – z okazji 35 lat pracy zawodowej.

Podziękowania za wieloletnią współpracę i życzenia pomyślności odebrała również mgr Maria Jańczuk – Kierownik Działu Wsparcia Procesu Dydaktycznego, która przechodzi na emeryturę.

Osoby nagrodzone w konkursie na Najlepszego Młodego Naukowca odebrały gratulacje. Tegorocznymi laureatami są:

1. dr Barbara Chojnacka – Instytut Pedagogiki,
    2. dr Przemysław Dąbek – Instytut Nauk o Morzu i Środowisku,
    3. mgr inż. Aleksandra Bączkiewicz – Instytut Zarządzania.

Osoby wyróżnione w Konkursie to:

1. ks. dr Adam Falewicz – Instytut Psychologii
    2. mgr Dominika Bębnowska – Instytut Biologii

Serdecznie gratulujemy życzymy kolejnych sukcesów i awansów.