może tu
    • 01 GRU 22
    „Wspólny Dom Hospicyjny” – ważny projekt w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

    „Wspólny Dom Hospicyjny” – ważny projekt w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

    Od 29 listopada do 13 grudnia br. trwa głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy do głosowania na projekt nr 39 „Wspólny Dom Hospicyjny”, którego wnioskodawcą jest Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, a z którym od roku nasza Uczelnia prężnie współpracuje.

     

    Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie szczecinianom dostępności do opieki paliatywno-hospicyjnej w mieście poprzez wyremontowanie i przystosowanie budynku zlokalizowanego w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 91-93 do użytkowania i spełniania funkcji opiekuńczo -wsparciowych przez Fundację Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

     

    Budynek, o którym mowa, jest starą willą, znajdującą się w centrum Szczecina, która wymaga gruntownego remontu. Jej usytuowanie, po doprowadzeniu do używalności, stanowić będzie niezwykły atut, ułatwiający szczecinianom dotarcie do miejsca docelowego (możliwy spacer, komunikacja miejska, dojazd własnym środkiem transportu).

     

    Zadanie będzie wymagało dokonania:

    1. odrestaurowania elewacji budynku (zgodnie ze wskazówkami Miejskiego Konserwatora Zabytków);
    2. wymiany dachu;
    3. wymiany okien;
    4. podstawowego remontu wnętrza (zgodnie z wytycznymi formalnymi wynikającymi z przepisów dotyczących jednostek sprawujących opiekę paliatywno-hospicyjną lub pokrewną);
    5. wyposażenia obiektu.

     

    Remont budynku pozwoli na realizację dotychczasowej, jak i nowatorskiej działalności hospicyjnej, a jego lokalizacja zagwarantuje łatwą i szeroką dostępność dla potrzebujących szczecinian.

    Szczegóły dotyczące projektu.

     

    LINK DO GŁOSOWANIA. 

     

    Jak głosować?

    Głos może oddać każdy mieszkaniec Szczecina, posiadający numer PESEL, bez względu na wiek. Nie trzeba być pełnoletnim, nie trzeba być zameldowanym w Szczecinie.

     

    Każdy Mieszkaniec dysponuje 5 głosami: może oddać 2 głosy na projekty ogólnomiejskie oraz 3 głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie 2 głosy.

     

    Głosowanie na projekty nie jest poddane rejonizacji. Można oddać głos lub głosy na wybrane projekty z dowolnej lokalizacji. Można też oddać mniej niż 5 głosów.

     

    Głosowanie na projekty odbywa się:

     

    1.W formie elektronicznej:

    Głosowanie elektroniczne obsługiwane jest przez system informatyczny. Głosy można oddawać z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu.

    www.sbo.szczecin.eu

     

    2. W formie papierowej:

    Głosowanie na papierowych kartach odbywa się poprzez wypełnienie karty do głosowania i dostarczenie jej do Urzędu Miasta Szczecin, poprzez:

    • umieszczenie formularza w specjalnej urnie w Urzędzie Miasta Szczecin na pl. Armii Krajowej 1, lub w Filii Urzędu Miasta przy ul. Rydla 39-40;
    • przesłanie formularza do Urzędu pocztą tradycyjną, na adres: Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, lub do Filii Urzędu , na adres: ul. Rydla 39-40 70-783 Szczecin z dopiskiem na kopercie Głosowanie SBO 2023.

     

    Pamiętaj! O oddaniu głosu w terminie decyduje data wpływu do kancelarii Urzędu.

     

    3. Do dyspozycji mieszkańców jest również BUDŻETOBUS.

    Kartę do głosowania na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 można pobrać w punktach do głosowania organizowanych przez Urząd oraz w ramach Akademii SBO, jak również z zakładce pliki do pobrania na stronie www.sbo.szczecin.eu.

    Harmonogram BUDŻETOBUSA dostępny  TUTAJ.

     

    Zapraszamy do głosowania.

Accessibility Toolbar