może tu
    • 26 WRZ 23
    Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z DGS Diagnostics

    Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z DGS Diagnostics

    22 września br. w Sali Senatu odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a firmą DGS Diagnostics. To kolejna ważna współpraca, szczególnie dla naszych studentów, a także naukowców.

     

    W wydarzeniu ze strony Uczelni uczestniczyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Jacek Buko, prof. US – Prodziekan ds. Jakości Kształcenia i Wdrażania Strategii Rozwoju na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania, dr hab. Iwona Markowicz, prof. US – Wydziałowy Koordynator ds Współpracy z Otoczeniem Gospodarczo-Społecznym, prof. dr hab. Kesra Nermend – dyrektor Instytutu Zarządzania US oraz dr Andrzej Rzeczycki – zastępca dyrektora Instytutu Zarządzania. Ze strony DGS Diagnostics w spotkaniu uczestniczyli: Pan Paweł Muklewicz- Dyrektor Generalny DGS Diagnostics, Pani Natalia Fiedorowicz, Pani Monika Rynkiewicz oraz Pani Joanna Świst.

     

     

    Spółka DGS Diagnostics istnieje od 2009 roku i jest światowym liderem w branży diagnostyki słuchu oraz zaburzeń równowagi, a ich produkty i usługi docierają do 130 krajów na całym świecie. Projektuje, produkuje i serwisuje całe spektrum instrumentów w zakresie audiometrii, tympanometrii, ABR, otoemisji akustycznej oraz narządu równowagi. Tworzy urządzenia, za pomocą których na całym świecie diagnozowany jest słuch i dopasowywany odpowiedni aparat, a dzięki ich krzesłom mogą nie tylko zdiagnozować przyczynę zaburzeń równowagi, ale również skutecznie ją leczyć.

     

     

     

    Dzięki wysoko wykwalifikowanym specjalistom DGS Diagnostics realizuje na najwyższym poziomie cały proces – od R&D przez produkcję po logistykę, wspieraną przez pracowników obsługi klienta, zakupów, dokumentacji technicznej, jakości, elektroniki i serwisu. Ich produkcję cechuje wysokie zróżnicowanie produktowe o niskim wolumenie. Aby sprostać jej wymogom, posługują się szerokim zakresem technologii, korzystają z najnowocześniejszych narzędzi i wdrażają nowe modele pracy.

     

    To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że firma DGS Diagnostics chce z nami współpracować. Firma innowacyjna, rozpoznawalna, która stanowi o sile gospodarczej naszego regionu. Nie ukrywajmy, to czym Państwo się zajmujecie, prędzej czy później dotyka każdego człowieka. Macie Państwo świetnie rozbudowaną innowacyjność, dzięki czemu możecie jak najlepiej pomagać. Dlatego też rozpoczęta dziś współpraca jest dla Uniwersytetu Szczecińskiego wyróżnieniem, że kolejna wiodąca firma z naszego regionu, chce i będzie współpracować z naszą Uczelnia. Liczę na obustronne i wieloaspektowe efekty podpisanej dziś umowy – powiedział Rektor US.

     

    Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego i DGS Diagnostics podczas spotkania wyrazili wolę prowadzenia wspólnych działań w ramach posiadanych uprawnień i możliwości z wykorzystaniem potencjału obu stron. Zamierzają wspierać się wzajemnie w realizacji projektów badawczych i innych naukowych przedsięwzięć oraz współpracować w zakresie realizacji dydaktyki i wspierania aktywności studenckiej.

     

     

    Współpraca pomiędzy Uczelnią a DGS Diagnostics umożliwi osiągnięcie przez obu partnerów dodatkowych wymiernych korzyści wynikających z szerszego wykorzystania doświadczeń, wiedzy oraz potencjału w prowadzonej przez nich działalności.

     

    Firmie DGS Diagnostics również bardzo zależy, aby rozpoczęta dziś współpraca była żywa i owocna. Jestem dobrej myśli, gdyż trójka studentów z Uniwersytetu Szczecińskiego właśnie kończy praktyki w naszej firmie i powiem szczerze, że już dawno nie mieliśmy tak dobrej grupy praktykantów. Są to ludzie odważni, z pomysłami, innowacyjni, niebojący się środowiska międzynarodowego i byli dla nas dużą pomocą. Dlatego mając tak pozytywne doświadczenia, chcemy szukać nowych płaszczyzn współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim – powiedział Dyrektor Generalny DGS Diagnostics.

     

     

     

    W ramach umowy strony zobowiązały się do współpracy przede wszystkim w zakresie:

    • wnioskowania i realizacji projektów badawczych i edukacyjnych na szczeblu krajowym, i międzynarodowym,
    • udziału w projektach inicjowanych przez jedną ze Stron,
    • podejmowania działań na rzecz innowacyjności i wdrożeń,
    • konsultacji naukowych,
    • wsparcia w realizacji rozpraw doktorskich i prac dyplomowych,
    • organizacji praktyk zawodowych i staży,
    • organizowaniu konkursów dla studentów związanych z określoną tematyką,
    • wspólnego organizowania wykładów, seminariów i zajęć fakultatywnych,
    • uczestnictwa w działalności kół naukowych Uczelni i wspierania aktywności studenckiej,
    • wzajemnego wspierania podczas konferencji, sympozjów i innych imprez organizowanych przez strony trzecie.

     

    Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką Uniwizję:

Accessibility Toolbar