• 24 KW. 24
    Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z firmą Durable

W dniu 23 kwietnia br. Uniwersytet Szczeciński rozpoczął współpracę z firmą Durable Spółka z o.o. To kolejna inicjatywa umożliwiająca wsparcie procesu dydaktycznego poprzez realizację praktyk zawodowych oraz staży, szczególnie dla studentów Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US.

W spotkaniu ze strony Uniwersytetu Szczecińskiego uczestniczyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania US, dr hab. Iwona Markowicz, prof. US – Pełnomocniczka Rektora – Koordynator ds. Praktyk i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania, a ze strony Durable Spółka z o.o.: Jarosław Tarczyński – prezes Zarządu.

Firma Durable jest jednym z liderów rynku, który działa w zakresie tworzyw sztucznych. Jest innowacyjna i wprowadza nowe technologie, takie jak propylen. Zatem jest to firma przyszłościowa i dlatego dla naszej Uczelni jest to wyjątkowa szansa rozwojowa dla szeroko rozumianych nauk społecznych. Ekonomia, finanse, zarządzanie, logistyka, księgowość – wszystko co jest potrzebne dla dobrego prowadzenia działalności gospodarczej. Ideą podpisanej współpracy jest założenie, że nasi studenci będą mogli się realizować i zdobywać doświadczenie w firmie globalnej jaką jest właśnie Durable – powiedział Rektor US.

Umowa obejmuje współprace w zakresie takich działań jak:

• organizacja i realizacja zawodowych praktyk oraz staży studentów Uniwersytetu Szczecińskiego,
    • umożliwienia studentom aktywnego współuczestnictwa w bieżącej działalności firmy Durable,
    • wsparcia procesu przygotowania przez studentów projektów prac dyplomowanych i innych w ramach procesu dydaktycznego,
    • proponowanie tematów prac dyplomowych.

Durable jako element koncernu Durable, z siedzibą w Niemczech należy do wyróżniających się zakładów koncernu. Uważam, że nowoczesną metodą zarządzania, będziemy mogli zaoferować studentom Uniwersytetu Szczecińskiego ciekawe staże i praktyki w obszarze: logistyki, zarządzania produkcją, kontrolingu, finansach i księgowości – powiedział Prezes Durable.

W ramach rozpoczętej współpracy Uniwersytet Szczeciński zobowiązał się m.in. do:

• przygotowania (współprzygotowania) programu praktyki, stażu lub innej formy współpracy umożliwiającego w firmie Durable dokonania szczegółowych uzgodnień regulujących przebieg pracy i zadań studenta,
    • sprawowania nadzoru dydaktyczno-wychowawczego oraz organizacyjnego nad przebiegiem współpracy (przez kierunkowego opiekuna praktyk lub wyznaczonego opiekuna).

Kolejna współpraca z prężnie rozwijającą się firmą, jaką jest Durbale, otwiera nowe przestrzenie rozwoju naukowego i praktycznego dla studentów naszej Uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: