• 24 STY 23
    Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z firmą home.pl

23 stycznia br. w budynku Rektoratu miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim i firmą home.pl. To kolejna ważna współpraca, szczególnie dla naszych studentów, a także naukowców.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Uczelni: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor US, dr hab. Małgorzata Łatuszyńska prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania US; dr hab. Iwona Markowicz, prof. US – Pełnomocnik Rektora – Koordynator ds. Praktyk i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarzadzania, dr Grzegorz Szyjewski – adiunkt w Instytucie Zarządzania US, a ze strony home.pl: Maciej Kornacki – Prezes Zarządu home.pl, Pani Magdalena Chudzikiewicz – Członkini Zarządu, Chief Commercial Officer home.pl oraz pani Klara Ufnalewska – Rzeczniczka Prasowa home.pl.

Rozpoczynając spotkanie Rektor US podkreślił, że bardzo się cieszy z zainaugurowanej współpracy z firmą ze szczecińskim rodowodem. Wspólne projekty, badania, praktyki i staże naukowe to przyszłość Uniwersytetu Szczecińskiego i home.pl.

Bez wątpienia home.pl to jest marka rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i na świecie. Oferuje usługi na najwyższym poziomie, ale także jest firmą bardzo rozwijającą się naukowo. Cieszymy się ogromnie, że chcecie Państwo współpracować z naszą Uczelnią. Mamy zdolnych studentów, naukowców, a także kierunki, które mogą być dla Państwa atrakcyjne, w kontekście pozyskiwania przyszłych pracowników – powiedział prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor US.

Maciej Kornacki – Prezes Zarządu home.pl również potwierdził nadzieję na owocną dla obu stron współpracę, a także podkreślił, jak ważna jest dla firm technologicznych współpraca ze środowiskiem naukowym, w tym największą uczelnią na Pomorzu Zachodnim.

Technologia bez nauki bardzo szybko idzie na manowce. Chcemy współpracować z wieloma uczelniami w Polsce, jednak home.pl jest firmą powstałą w Szczecinie i dlatego Uniwersytet Szczeciński był dla nas naturalnym wyborem. Bardzo istotne jest dla nas, dla technologii, aby nie oderwać się od nauki, gdyż biznes może istnieć tylko wtedy, gdy jest innowacyjny, co oznacza pozyskiwanie wiedzy z badań prowadzonych na uczelniach – przyznał Maciej Kornacki – Prezes Zarządu home.pl.

Pan Prezes podkreślił także, że zależy im na kontakcie ze studentami, aby lepiej rozumieć ich sposób myślenia, gdyż to oni są przyszłymi pracownikami i klientami oraz pomysłodawcami home.pl. Aby być firmą przyszłościową należy unikać wytartych schematów i szukać nowych form rozwoju.

Firma home.pl jest otwarta na współpracę zarówno w obszarach informatycznych, jak i szeroko biznesowych. Bardzo cieszę się z różnorodności kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim, gdyż poszukujemy pracowników studentów z różnymi kompetencjami i umiejętnościami. Jesteśmy nowoczesną firmą, obecną 25 lat na rynku, technologiczną, numerem jeden jako dostawca usług internetowych w Polsce – stwierdziła Pani Magdalena Chudzikiewicz – Członkini Zarządu, Chief Commercial Officer home.pl, absolwentka US.

Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania- dr hab. Małgorzata Łatuszyńska prof. US przyznała, że choć z rozpoczętej dziś współpracy mogą skorzystać wszyscy studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, to w sposób szczególny jest skierowana do studentów Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania ze względu na specjalistyczne kierunki takie jak informatyka w biznesie oraz informatyka i ekonometria. Kierunków jest około 20, w tym kilka anglojęzycznych jak: Economics and IT Applications, Global Communication czy Economics and IT Applications, a także związanych z psychologią biznesu, czyli Komunikacja i psychologia w biznesie.

Umowa pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim i firmą home.pl określa przede wszystkim  współpracę w zakresie:

• wnioskowania i realizacji projektów badawczych i edukacyjnych;
    • podejmowania działań na rzecz innowacyjności i wdrożeń,
    • wsparcia w realizacji rozpraw doktorskich i prac dyplomowych,
    • organizacji praktyk zawodowych i staży,
    • wspólnego organizowania wykładów, seminariów i zajęć fakultatywnych,
    • uczestnictwa w działalności kół naukowych Uczelni i wspierania aktywności studenckiej,
    • wzajemnego wspierania podczas konferencji, sympozjów i innych imprez organizowanych przez strony trzecie,
    • zaznajamiania studentów ze specyfiką działalności home.pl podczas wizyt studenckich w biurze firmy.

home.pl to największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce dostawca usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet home.pl jest liderem branży również w Europie. Misją firmy jest wspieranie ludzi i przedsiębiorstw kreujących e-świat. home.pl SA jest właścicielem czterech marek: home.pl, AZ.pl i premium.pl, homecloud.pl.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: