• 04 PAŹ 23
    Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z uczelniami Kurdystanu

W dniach 25-26 września br. odbyła się konferencja naukowa ICABEP 2023 zorganizowana przez Uniwersytet Szczeciński wraz z Tishk International University. Wydarzenie było także okazją do spotkania uczestników konferencji z prof. dr. hab. Waldemarem Tarczyńskim, Rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konferencja pt. International Conference on Accounting, Business, Economics, and Politics została zorganizowana przez Instytut Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Faculty of Administrative Sciences and Economics, Tishk International University oraz College of Administration and Economics, Salahaddin University-Erbil.

ICABEP to interdyscyplinarne forum prezentacji nowych pomysłów i wyników badań w obszarach rachunkowości, biznesu, ekonomii i polityki. Adresowane jest głównie do naukowców, badaczy i innych specjalistów z pokrewnych dziedzin nauki, którzy skupiają swoją uwagę na ogólnych zagadnieniach związanych z rachunkowością, biznesem, ekonomią i polityką.

Tematy poruszane na tegorocznej edycji:
    • Trendy w przywództwie i przedsiębiorczości,
    • Dostępność finansowa w rozwoju społecznym, politycznym i zrównoważonym rozwoju,
    • Transformacja cyfrowa: księgowość i biznes w epoce cyfrowej,
    • Tendencje w wojnie porosyjskiej na Ukrainie i budowaniu pokoju,
    • Ekonomiczne aspekty ubezpieczeń rolnych w kontekście zrównoważonego rozwoju gospodarstw rolnych,
    • Metody ilościowe: Połączenie z technologiami cyfrowymi i wejście na rynek globalny.

26 września br. odbyło się spotkanie na zaproszenie prof. dr. hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, w którym uczestniczył Ziyad Raoof, Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce, assist. prof. dr. Idris Hadi, Rektor Uniwersytetu Tishk University, prof. dr. Abdulkarim Karim Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Salahaddin oraz prof. Eleftherios Thalassinos, przedstawiciel University of Piraeus.

Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką – Uniwizja: