• 24 MAJA 22
    Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z uniwersytetami Kurdystanu

24 maja br. delegacja reprezentująca Uniwersytet Szczeciński odbyła spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Edukacji w Kurdystanie.

Uniwersytet Szczeciński reprezentowali: dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji, mgr inż. Andrzej Jakubowski – Kanclerz, prof. dr hab. inż. Kesra Nermend – Dyrektor Instytutu Zarządzania US, dr Małgorzata Nermend oraz dr Aleksandra Klich. Ze strony reprezentantów Kurdystanu w spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Generalny w randze wiceministra i grupa Dyrektorów zajmująca się zagadnieniami z zakresu szkolnictwa wyższego i wymiany międzynarodowej.

W trakcie spotkania omówiono zasady współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a tutejszym Ministerstwem. Przedstawiciele Uniwersytetu i ministerstwa wymienili się pismami w sprawie akredytacji Uniwersytetu Szczecińskiego w Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego i Nauki, które umożliwiają nieograniczoną współpracę ze wszystkimi uniwersytetami Kurdystanu. Kurdystan jako dynamicznie rozwijający się region, w którym funkcjonuje ponad kilkadziesiąt uniwersytetów, stawia na edukację i naukę w wymiarze międzynarodowym.

Inicjatorem podjętej dziś współpracy jest dr Fatih Cura Prorektor ds. Administracji i Finansów The Tishk International University.