• 25 PAŹ 23
    Współpraca z Akademią Sztuki w Szczecinie w sprawie Muzeum Joanny i Jana Kulmów

17 października br. w rektoracie została podpisana umowa między Uniwersytetem Szczecińskim, reprezentowanym przez prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego a Akademią Sztuki w Szczecinie, reprezentowaną przez dra Mikołaja Iwańskiego, prorektora ds. artystyczno-naukowych. Umowa dotyczy przeniesienia praw autorskich do systemu identyfikacji wizualnej przyszłego Muzeum Joanny i Jana Kulmów.

System ten został zaprojektowany w ubiegłym roku akademickim przez Olafa Stachurskiego, wybitnego studenta studiów magisterskich jako praca semestralna w Pracowni Komunikacji Wizualnej AS, kierowanej przez prof. dra hab. Waldemara Wojciechowskiego we współpracy z Elżbietą Nowak, pełnomocniczką Rektora ds. organizacji Muzeum Joanny i Jan Kulmów przy Uniwersytecie Szczecińskim i za zgodą dr hab. Aurelii Mandziuk, prof. AS, dziekan Wydziału Wzornictwa. Jest to pierwsza tego typu umowa, otwierająca dalszą współpracę między Uniwersytetem Szczecińskim i Akademią Sztuki w Szczecinie.

Olaf Stachurski, urodzony w Szczecinie, absolwent Technikum Ekonomicznego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Szczecinie. Student II roku studiów magisterskich na kierunku Wzornictwa na Akademii Sztuki w Szczecinie. Pełen pasji i siły twórczej specjalizuje się w projektowaniu graficznym, projektowaniu opakowań i identyfikacji wizualnej marki. Tworzy zapadające w pamięć i efektowne rozwiązania. Opowiada fascynujące historie za pomocą designu.
    Jego praca licencjacka, przygotowana w Pracowni Komunikacji Wizualnej, Katedrze Komunikacji Wizualnej i Gier Komputerowych komunikacja wizualna Akademii Sztuki w Szczecinie to: „System identyfikacji wizualnej międzynarodowej instytucji ESA – European Space Agency”. Promotorką była mgr Patrycja Makarewicz-Leszczyńska.
    Laureat wielu nagród, ostatnia to III miejsce w międzynarodowym konkursie Model Young Package 2023. Tematem tegorocznej edycji było „Thirsty for Packaging”.