• 03 LIP 23
    Współpraca z Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi

28 czerwca br. Uniwersytet Szczeciński zawarł kolejną umowę o współpracy ze szczecińską szkołą, tym razem z Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi.

W wydarzeniu ze strony Uczelni udział wzięli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr ha. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US, Dziekan Wydziału Ekonomii finansów i Zarządzania US, dr hab. Iwona Markowicz, prof. US – Pełnomocnik Rektora – Koordynator ds. Praktyk i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania US, dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US i  dr Dominika Kordela z Instytutu Ekonomii i Finansów US, a ze strony gości: Pan Artur Włoch – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi, Pani Katarzyna Bednarek – nauczyciel przedmiot: biznes i zarządzanie.

Głównym celem rozpoczętej współpracy jest nawiązanie współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy naszą Uczelnią a Liceum.

W imieniu władz rektorskich pragnę podkreślić, że umowy współpracy ze szkołami są bardzo ważne dla Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego tym bardziej cieszę się, że instytuty i wydziały rozpoczynają współpracę z kolejnymi placówkami oświatowymi. Państwa uczniowie są naszymi przyszłymi kandydatami, dlatego chcemy pokazać im jak wiele oferuje nasza Uczelnia, ale też i chcemy brać udział w kształtowaniu kolejnych pokoleń. Nawet jeśli nie wybiorą naszej Uczelni, to dzięki tej współpracy zdobędą konkretną wiedzę, która przyda im się w życiu – powiedział podczas spotkania Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

W ramach umowy Uniwersytet Szczeciński zobowiązuje się do prowadzenia przez nauczycieli akademickich wybranych zajęć w szkole w klasach 3 oraz wspierania nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Uczelnia będzie także umożliwiać uczniom udział w wybranych zajęciach dydaktycznych (wykładach, seminariach i warsztatach) prowadzonych na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Bardzo cieszę się, że dzięki zaangażowaniu obu stron udało się sformalizować tę współpracę, z której na prawdę wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w kursie „Finanse osobiste” i ocenili go bardzo wysoko. Braliśmy także udział w Giełdzie Pracy organizowanej przez Akademickie Biuro Karier US, której wysoki poziom podkreślali uczniowie i nauczyciele. Tak samo rodzice cieszą się, że ich dzieci mogą się dodatkowo rozwijać – przyznał Dyrektor Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi.

Liceum w ramach współpracy będzie umożliwiać prowadzenie badań wśród nauczycieli i uczniów, które będą mogły stanowić podstawę prac licencjackich, magisterskich i naukowych. Dzięki tej współpracy także uczniowie ze szczególnymi potrzebami będą mogli lepiej poznać Uniwersytet Szczeciński, który jest uczelnią przykładającą dużą wagę do dostępności.

Zachęcamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez UNIWIZJĘ – Telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: