• 29 CZE 22
    Wydział Prawa i Administracji US z prestiżowym certyfikatem

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymał prestiżowy, przyznany przez komisję naukowców pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta, certyfikat „Uczelni liderów”, który potwierdza jego osiągnięcia i potencjał w zakresie kształcenia liderów dla rynku pracy.

Certyfikat przyznawany jest jednostkom kształcącym osoby kreatywne i twórcze, wyposażone w kompetencje liderskie. Przyznana akredytacja potwierdza, że Wydział Prawa i Administracji prowadzi studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

Certyfikat „Uczelni Liderów” jest przyznawany w wyniku przeprowadzenia niezależnej oceny akredytacyjnej ze strony ekspertów zewnętrznych. Pozwala ona uzyskać informację zwrotną na temat jakości zarządzania szkołą wyższą oraz pomaga podnosić efektywność działań uczelni w obszarze dydaktyki i współpracy z otoczeniem.

Wręczenie certyfikatów odbyło się w czasie uroczystej Gali Finałowej, odbywającej się w dniu 29 czerwca 2022 r. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie.  Wydział reprezentowała Pani Dziekan dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US, która odebrała certyfikat „Uczelni Liderów” dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.