• 19 KW. 24
    Wyjątkowy księgozbiór prof. Józefa Hozera

W dniu 18 kwietnia br. odbyło się uroczyste przekazanie księgozbioru prof. dra hab. Józefa Hozera Bibliotece Ekonomicznej Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64.

W wydarzeniu uczestniczyli: rodzina i przyjaciele Pana Profesora, uczniowie, pracownicy naukowi Katedry Ekonometrii i Statystyki oraz emerytowani profesorowie Jan Zawadzki i Marian Malicki.

Symbolicznego otwarcia „Statystyczno – ekonometrycznego księgozbioru prof. J. Hozera” dokonał prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, wspominając zmarłego Profesora:

Jako człowiek i współpracownik był naprawdę wspaniały. Był wspaniałym szefem. To profesor, który zatrudniał mnie w Uniwersytecie, jeszcze wtedy w Politechnice Szczecińskiej, później ekonomia przeszła na Uniwersytet Szczeciński i przez te wszystkie lata, od lat 70, na co dzień pracowaliśmy bardzo blisko ze sobą. Pokazał prawdziwą naukę, pokazał, jak powinno się pracować naukowo”.

Prof. dr hab. Józef Hozer urodził się 19 marca 1948 roku w Zielonce w województwie podkarpackim. W latach 1965- 1969 studiował na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Politechniki Szczecińskiej. Studia ukończył z wynikiem bardzo dobrym, a następnie został zatrudniony na stanowisku asystenta. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego z dniem 1 kwietnia 1981 roku został powołany na stanowisko docenta w Politechnice Szczecińskiej. Profesor zmarł 19 grudnia 2023 roku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego:

Foto. Roksana Czuchrowska