• 08 MAJA 23
    Wykład profesora Stanisława Zbigniewa Kowalika

Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora US zaprasza na wykład psychologa i socjologa, profesora nauk humanistycznych prof. dr hab. Stanisława Zbigniewa Kowalika, który odbędzie się 13 maja br.

Prof. dr hab. Stanisław Zbigniew Kowalik – polski psycholog i socjolog, profesor nauk humanistycznych, specjalizuje się w psychologii rehabilitacji i psychologii społecznej, nauczyciel akademicki AWF w Poznaniu oraz SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Prorektor poznańskiego AWF-u ds. nauki.

Pan Profesor jest autorem wielu artykułów oraz książek, w tym: Uśpione społeczeństwo. Szkice z psychologii globalizacji (2015), Mentalne wspomaganie niepełnosprawnych sportowców (2013, współautor Ryszard Botwina) oraz Psychologia rehabilitacji (2007), Społeczne konteksty jakości życia (red. 2007).

Profesor Stanisław Z. Kowalik jest członkiem Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej oraz Komitetu Psychologii PAN. Ponadto jest członkiem szeregu komitetów redakcyjnych czasopism naukowych: „Czasopismo Psychologiczne”, „Przegląd Psychologiczny”, „Polskie Forum Psychologiczne”, „Postępy Rehabilitacji”, „Aquilla Sociale”, „Physical Movement”.

Wykład odbędzie się 13 maja 2023 (sobota) o godzinie 10.40. w auli Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Nauk Społecznych, ul. Krakowska 71-79.

Przed wykładem o godz. 10-tej występ zespołu tanecznego seniorów ARABESKI.

Zapraszamy do udziału.