• 03 CZE 22
    Wyróżnienie w Konkursie ACADEMIA 2022

Miło nam poinformować, że publikacja pt. „Od świtu do zmierzchu. Cmentarze metropolii lwowskiej” autorstwa prof. dr. hab. Ryszarda Tomczyka i dr Barbary Patlewicz, została wyróżniona przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie ACADEMIA 2022 dla Publikacji Akademickiej w Dziedzinie Nauk Społecznych i Humanistycznych.

Autorami publikacji są pracownicy naukowi Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, a publikacja została wydana w 2021 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Do konkursu nadesłano łącznie 118 publikacji z 39 wydawnictw. Jego organizatorami są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura. Warto podkreślić, że z inicjatywy autorów i za zgodą Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego w obecnym kontekście wojny dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany w ramach pomocy miastu Lwów.

Wyróżniona publikacja jest do nabycia na stronie internetowej Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia autorom i Wydawnictwu Naukowemu US.