• 17 MAJA 22
    Wystawa Koła Naukowego Młodych Historyków US

13 maja br. odbył się wernisaż wystawy plenerowej pt. „Robotnicy przymusowi w niemieckim Szczecinie w latach 1939-1945”, przygotowanej przez Koło Naukowe Młodych Historyków US działające w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Szczecińskiego pod opieką dra hab. Radosława Skryckiego, prof. US.

Wystawa została sfinansowana przez Uniwersytet Szczeciński w ramach grantu, który otrzymało Koło Naukowe za zajęcie I miejsca w konkursie na projekty zgłaszane przez koła i organizacje studenckie działające na Uczelni. Ekspozycja powstała we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu „Przełomy” oraz przy udziale partnerów: Archiwum Państwowe w Szczecinie i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej Skarb w Policach. Kuratorem merytorycznym wystawy jest dr Tomasz Ślepowroński, zastępca dyrektora Instytutu Historycznego US, a autorami studenci historii, członkowie Koła Młodych Historyków US: Joanna Borguńska, Paweł Gliźniewicz, Przemysław Hoehle, Aleksandra Krzosek, Franciszek Majewski i Michał Tarnecki.

Gratulujemy i serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, która do końca czerwca będzie eksponowana przy Centrum Dialogu Przełomy.