• 09 MAJA 24
    XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”

Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w trwającym XXI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek (8-15 maja 2024 br.).

Ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek, jest organizowany w maju od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Wydarzenie jest dobrą okazją, aby docenić znaczenie bibliotek jako miejsc wszechstronnej edukacji, kultury i dostępu do wiedzy. Na naszej Uczelni funkcjonuje aż 7 bibliotek.

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami i atrakcjami przygotowanymi przez pracowników uniwersyteckich bibliotek.
    Szczegółowy harmonogram Tygodnia Bibliotek na Uniwersytecie Szczecińskim.