• 10 MAJA 22
    XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022

W dniach 8-15 maja br. po raz dziewiętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania samą książką.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2022 odbywa się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Poszczególne biblioteki na Uniwersytecie Szczecińskim przygotowały z tej okazji następujące wydarzenia:

• Biblioteka Główna US

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Główna zaprasza studentów Uniwersytetu Szczecińskiego do wzięcia udziału w bibliotecznym quizie. 8 i 15 osoba, która 9 maja br. odwiedzi Wypożyczalnię BG i poprawnie odpowie na pytania dotyczące Biblioteki Głównej, otrzyma voucher do kina.

• Biblioteka Kampusowa Mickiewicza EFZ

Biblioteka Kampusowa Mickiewicza EFZ (Biblioteka Ekonomiczna US) oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, koło Nr 2 Bibliotek Naukowych w Szczecinie zapraszają na Festyn biblioteczny. Dla uczestników losowanie nagrody, biletów do kina.

Impreza odbędzie się w hallu głównym budynku Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego ul. Mickiewicza 64 w dniu 11.05.2022 r. w godzinach 9:00-13:00.

• Biblioteka Międzywydziałowa

Pracownicy Biblioteki Międzywydziałowej przygotowali sześć multimedialnych pokazów (9–14 maja 2022), w każdym przedstawiając ciekawostki na temat jednej wybranej książki. Kluczem, którym posłużyli się bibliotekarze podczas tworzenia wystawy była nie tylko ogromna popularność w Polsce i na świecie każdego z prezentowanych tytułów, ale przede wszystkim ich dostępność w Bibliotece Międzywydziałowej w wielu różnych wersjach językowych.

Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania prezentowanych treści, które zostaną umieszczone na stronie Biblioteki Międzywydziałowej oraz w serwisie społecznościowym Facebook.

• Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji US im. Profesora Stanisława Czepity

W związku z 25. rocznicą uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe oraz zatwierdzenia w ogólnokrajowym referendum Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej w gablotach przy Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji US im. Profesora Stanisława Czepity, można zobaczyć zbiory Biblioteki dotyczące nie tylko Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, ale także ustawy zasadnicze państw świata. Inicjatywą tą Biblioteka WPiA US pragnie wpisać się w obchody tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Świat w jednym miejscu”.

• Biblioteka Wydziału Teologicznego US

Biblioteka Wydziału Teologicznego US zaprasza na wystawę pt. „Biblia – świat w jednym miejscu” oraz specjalny wykład biblisty ks. dr hab. Cezarego Korca. Spotkanie odbędzie się w dniu 11 maja 2022 r. o godzinie 12.00 w holu Wydziału Teologicznego, II piętro.

Wystawa Biblii pozyskanych z księgozbioru Biblioteki WT wpisuje się także w majowe obchody Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego organizowane z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, Fundacji Soar oraz Fundacji Dabar. Tytuł imprezy jest nawiązaniem i parafrazą tegorocznego Tygodnia Bibliotek pt. „Biblioteka – świat w jednym miejscu” zyskując tym samym szerszy wymiar i nową perspektywę. Wystawa potrwa do końca czerwca 2022 r.