• 22 STY 20
    XLVI Olimpiada Geograficzna na US

Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej przy Uniwersytecie Szczecińskim, już po raz 22 organizuje olimpiadę geograficzną dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego. Tym razem zawody okręgowe XLVI OG odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze w terminie 08 – 09.02.2020 r.

Do II etapu zakwalifikowało się 69 uczniów z 25 szkół. W części pisemnej uczestnicy będą rozwiązywać trzyczęściowy test, a w części ustnej – odpowiadać na pytania quizu multimedialnego i dodatkowo przedstawią przed jury krótką wypowiedź na wylosowany temat. Obia etapy olimpiady oceniane są niezależnie przez dwóch jurorów.

Zawody okręgowe zakończą się wyłonieniem uczestników z najwyższą punktacją, którzy będą rywalizować w ogólnopolskich zawodach finałowych. Laureaci tego etapu będą mieli następnie okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy geograficznej na arenie międzynarodowej.

Olimpiada współorganizowana jest przez Uniwersytet Szczeciński, I LO w Zielonej Górze, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.