• 30 LIS 22
    XV Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

XV Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się 26 listopada br. na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania US. Na starcie stanęło 98 brydżystów z regionu, w tym pasjonaci karcianych rozgrywek w każdym wieku.

Turniej zakończył się zwycięstwem Ewy Hryć i Mieczysława Uniejowskiego. Uczestnicy wydarzenia otrzymali liczne nagrody a ich łączna pula przekroczyła 9 tys. złotych. Jednak nie nagrody, a przyjemność z gry była najważniejsza dla uczestników wydarzenia.

– Impreza ma charakter popularyzatorski – tłumaczy dr hab. Jacek Batóg, prof. US, Prorektor ds. Finansów US, pomysłodawca i główny organizator zawodów. – Pary dobierane są losowo, a udział w rywalizacji ma na celu zachęcenie szerszego grona brydżystów do podnoszenia swoich umiejętności.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Sekcji Brydżowej AZS US, której spotkania odbywają się w każdą środę w godz. 17.00-20.00, w budynku WEFiZ przy ul. Mickiewicza 64. Współorganizatorem imprezy był KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego.

oprac.Paweł Stężała, KU AZS US

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: