• 27 KW. 22
    XV Salon Naukowy Universalia Stetinensia

Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Programu Neurologiki zapraszają 4 maja br. o godzinie 17:00 do udziału w XV Salonie Naukowym Universalia Stetinensia, którego gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz z Uniwersytetu SWPS.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie temat: Psychologia relacji rynkowych. Jak spostrzeganie rzeczywistości społecznej w kategoriach wymiany ekonomicznej zmienia nasze myślenie i odczuwanie? Uczestnicy wykładu będą mogli zadawać pytania i brać udział w dyskusji.

Spotkanie odbędzie się w środę 4 maja br. w godzinach 17:00–18:30 na platformie Microsoft Teams.

Link do spotkania.

Zapraszamy do udziału.

Tomasz Zaleśkiewicz jest profesorem zwyczajnym psychologii. Pracuje w Wydziale Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS, gdzie kieruje Katedrą Psychologii Ekonomicznej. Jest także twórcą i kierownikiem Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi. Członek Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. W latach 2011-2017 pełnił funkcję dziekana Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS. Od 2018 r. jest Prezydentem w International Association of Applied Psychology (Division of Economic Psychology).

W swojej pracy naukowej koncentruje się na badaniu takich zagadnień, jak: podejmowanie decyzji finansowych, psychologia relacji rynkowych, społeczna psychologia ekonomiczna, percepcja ryzyka. Jest autorem lub współautorem książek na temat psychologii inwestowania i podejmowania decyzji (np. „Psychological Perspectives on Financial Decision Making”, New York: Springer; „Psychologia ekonomiczna”, Warszawa: PWN; „Psychologia inwestora giełdowego”, Sopot: GWP; „Racjonalność decyzji”, Warszawa: PWE). W 2012 r. zdobył Nagrodę Teofrasta za najlepszą psychologiczną książkę roku. Publikuje swoje prace w najbardziej prestiżowych pismach psychologicznych (np. Journal of Personality and Social Psychology, Psychological Science, Journal of Experimental Psychology: Applied, czy Journal of Experimental Social Psychology), a także jest autorem rozdziałów w anglojęzycznych podręcznikach z zakresu psychologii i ekonomii behawioralnej.

Jest laureatem kilku nagród oraz stypendiów naukowych. Stypendysta Fundacji Nauki Polskiej oraz tygodnika „Polityka”. O jego badaniach informowały znaczące media na świecie: The Wall Street Journal, Time, Süddeutsche Zeitung, Harvard Business Review (USA edition), czy BBC Radio 4.

Źródło: https://www.ncn.gov.pl/o-ncn/rada-ncn/struktura-rady/tomasz-zaleskiewicz