• 21 LIS 23
    XVI Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

Zapraszamy do udziału w XVI Otwartym Turnieju Brydżowym o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, organizowanym we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 25 listopada br. Podstawowym celem Turnieju jest popularyzacja brydża wśród mieszkańców województwa, zwłaszcza uczniów i studentów.

Turniej Brydżowy jest jednym z działań podejmowanych przez Uniwersytet Szczeciński na rzecz mieszkańców Szczecina i regionu (prowadzenie sekcji brydżowej dla mieszkańców Szczecina, organizacja Mityngów Brydżowych, udział w rozgrywkach ligowych oraz Mistrzostwach Polski) oraz kontynuacją turniejów z lat ubiegłych, w których corocznie uczestniczyło ponad 100 uczestników. Wszystkie turnieje odbywały się w poprzednich latach pod patronatem Marszałka Województwa. Przewidujemy udział ponad 120 osób ze Szczecina, województwa oraz innych regionów Polski.

Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: profesjonalistów i amatorów. W dniu rywalizacji odbędzie się losowanie par, które utworzone zostaną przy pomocy algorytmu komputerowego (po jednej osobie z każdej kategorii). W celu wyłonienia zwycięzców rozegrane zostaną 24 rozdania na zapis maksymalny, a nad przebiegiem zawodów oraz prawidłowym obliczeniem wyników opiekę obejmą sędziowie z uprawnieniami Polskiego Związku Brydża Sportowego. Oprócz nagrodzenia co najmniej 3 najlepszych par przewidziane są nagrody dla najlepszego ucznia, najlepszego studenta, najlepszego pracownika uczelni, najlepszej pary mikstowej (lub kobiecej) oraz najlepszego seniora.

Turniej Brydżowy o Puchar Rektora j został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

XVI Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się 25 listopada br. o godz. 10.00 na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Mickiewicza 64, w Auli im. Prof. Leona Babińskiego.

Szczegółowe informacje o Turnieju i zgłoszenie na stronie: https://brydz.usz.edu.pl/