• 27 LIP 21
    XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Euro-Trans 2021

20 i 21 września 2021 r. w SGH odbędzie się XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Euro-Trans 2021 „Green Finance for Brownfield Transport Sector Transformation”, zorganizowana wspólnie przez Instytut Infrastruktury, Transportu i Mobilności SGH, Instytut Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Od lat Międzynarodowa Konferencja Euro-Trans łączy środowisko akademicko-naukowe z praktyką gospodarczą i stanowi platformę wymiany najnowszej wiedzy, osiągnięć naukowo-badawczych i innowacyjnych rozwiązań wdrożonych w obszarze transportu.

W tym roku wystąpienia i panele dyskusyjne podporządkowane będą merytorycznie tematowi „Green Finance for Brownfield Transport Sector Transformation”. Przygotowano aż 22 sesji dyskusyjnych i  zaproszono prawie 100 mówców.W sesji specjalnej będzie uczestniczyć Adina-Ioana Vălean, Komisarz UE ds. Transportu.

Podczas konferencji Euro-Trans 2021 uczestnicy będą poszukiwali odpowiedzi na następujące pytania badawcze dotyczące przebiegu transformacji w systemie transportowym:

• jakie procesy zmian są wymagane w przemyśle, który produkuje tabor użytkowany we wszystkich gałęziach transportu, aby podczas eksploatacji tego taboru ograniczyć emisję zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych?
    • jakie procesy zmian są wymagane od przewoźników oraz zarządców infrastruktury, a także od gospodarstw konsumenckich eksploatujących samochody osobowe, aby w trakcie wykonywania przewozu osób i rzeczy ograniczyć emisję zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych?
    • jaką rolę mogą odegrać instytucje finansowe, które po dostosowaniu się do nowych regulacji podejmą się roli analityka i recenzenta spełniania kryteriów ESG przez swoich klientów komercyjnych, w tym przedsiębiorstwa transportowe?
    • jak wykorzystuje się na współczesnych rynkach finansowych „zielone” papiery wartościowe oraz sustainability linked bonds; jakie są uwarunkowania dla emisji tych instrumentów oraz korzyści dla ich emitentów?

Szczegółowe informacje na temat konferencji (link)