• 08 LUT 24
    XVII Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

Informujemy, że 23 listopada br. odbędzie się XVII Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego organizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Turniej został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Turniej Brydżowy jest jednym z działań podejmowanych przez Uniwersytet Szczeciński na rzecz mieszkańców Szczecina i Regionu (prowadzenie sekcji brydżowej dla mieszkańców Szczecina, organizacja Mityngów Brydżowych, udział w rozgrywkach ligowych oraz Mistrzostwach Polski) oraz kontynuacją turniejów z lat ubiegłych, w których corocznie uczestniczyło ponad 100 uczestników. Wszystkie turnieje odbywały się w poprzednich latach pod patronatem Marszałka Województwa. Przewidujemy udział ponad 120 osób ze Szczecina, województwa oraz innych regionów Polski.

Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: profesjonalistów i amatorów. W dniu rywalizacji odbędzie się losowanie par, które utworzone zostaną przy pomocy algorytmu komputerowego (po jednej osobie z każdej kategorii). W celu wyłonienia zwycięzców rozegrane zostaną 24 rozdania na zapis maksymalny, a nad przebiegiem zawodów oraz prawidłowym obliczeniem wyników opiekę obejmą sędziowie z uprawnieniami Polskiego Związku Brydża Sportowego. Oprócz nagrodzenia co najmniej 3 najlepszych par przewidziane są nagrody dla najlepszego ucznia, najlepszego studenta, najlepszego pracownika uczelni, najlepszej pary mikstowej (lub kobiecej) oraz najlepszego seniora. Podstawowym celem Turnieju jest popularyzacja brydża wśród mieszkańców województwa, zwłaszcza uczniów, studentów i amatorów.

Turniej Brydżowy o Puchar Rektora j został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.