• 15 GRU 23
    Zakończyły się Dni Otwarte naszej Uczelni

Ponad 1600 uczniów z prawie 100 szkół ponadpodstawowych odwiedziło nasze Dni Otwarte, które odbyły się w dniach 12-14 grudnia. Podczas wydarzenia zaprezentowały się wszystkie wydziały Uczelni, a także koła naukowe. Znaczna część odwiedzających pochodziła ze Szczecina oraz okolicznych miejscowości. Nie zabrakło  jednak również gości ze szkół ponadpodstawowych z Warszawy, Gdańska czy Poznania.

Wykłady, warsztaty, spotkania, zwiedzanie…

To była już kolejna edycja Dni Otwartych Uniwersytetu Szczecińskiego. Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów i maturzystów z ofertą edukacyjną, a także pokazanie zaplecza kształcenia US. Podczas trzydniowych spotkań przygotowano szereg atrakcji dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Odwiedzający zostali zaproszeni na warsztaty, wykłady, zajęcia w laboratoriach, a także wycieczki po wydziałach oraz prezentacje pracowni i poszczególnych kierunków studiów.

Trzy dni atrakcji dla uczniów

Pierwszy dzień Dni Otwartych (12 grudnia) należał do Wydziałów: Humanistycznego, Nauk Społecznych, Prawa i Administracji oraz Teologicznego. Popularne okazały się: strzelnica laserowa, warsztaty z grafologii, wykłady z zakresu pomocy psychologicznej, warsztaty kognitywistyczne, czy symulacja rozprawy sądowej z udziałem Sędziego Arkadiusza Krupy, autora Ślepym okiem Temidy. Natomiast najbardziej międzykulturowym budynkiem uniwersyteckim okazał się Kampus przy alei Piastów. To tam swoje atrakcje przygotowały nasze filologie: polska, angielska, germańska, hiszpańska, romańska, włoska oraz rosyjska.

Podczas drugiego dnia wydarzenia (13 grudnia) zaprezentowały się Wydziały Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Kultury Fizycznej i Zdrowia. Uczniowie mogli wziąć udział w prezentacji Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii, w warsztatach zorganizowanych w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka oraz w zajęciach, które odbyły się w uniwersyteckim Geocentrum.

Ostatni dzień (14 grudnia) to liczne atrakcje, przygotowane przez pracowników i studentów z Wydziałów Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz ponownie Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Wśród najciekawszych wykładów można było znaleźć „Jak zostać superbohaterem w erze sztucznej inteligencji?”, czy „Algorytm stabilnych małżeństw Gale’a-Shapleya”. Uczniowie mogli wziąć także udział w warsztatach zorganizowanych w uczelnianej telewizji Uniwizja oraz zwiedzić laboratoria mieszczące się w budynku Service Inter-Lab. Odwiedzający zgłębiali także tajniki pracowni optyki okularowej.

Zainteresowanie Dniami Otwartymi przerosło oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Do zobaczenia za rok