• 28 WRZ 23
    Zaproszenie do obejrzenia wystawy Matematyka w obiektywie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii finalistów Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie, która w dniach 27.09-5.11.2023 prezentowana jest na Wydziale Nauk Społecznych US. Fotografie były wcześniej prezentowane na wystawie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

Uniwersytet Szczeciński jest współorganizatorem XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie. Konkursu powszechnego i bezpłatnego, który ma na celu przybliżenie abstrakcyjnych pojęć matematycznych poprzez fotografię. Jak co roku organizatorzy przygotowali cenne nagrody dla laureatów i ambasadorów konkursu.

W tym roku konkurs trwa do 1 listopada br. i już teraz zapraszamy do rejestracji w systemie zgłoszeniowym.

Na stronie internetowej www.mwo.usz.edu.pl znajduje się więcej informacji o konkursie, a także o jego poprzednich edycjach.

Zapraszamy do udziału w konkursie, a także do zachęcania do tego znajomych.

Jednocześnie przypominamy, że Międzynarodowy Projekt Matematyka w obiektywie dwukrotnie (w roku 2019 i 2022) uzyskał I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Laurów Uniwersyteckich w kategorii „Najlepszy projekt naukowy”. W roku 2022 organizatorzy przygotowali wystawę prezentowaną w Senacie RP, a w roku 2023 – w Parlamencie Europejskim. Poczta Polska wydała serię 9 znaczków pocztowych „Matematyka w obiektywie” promując fotografie finalistów konkursu.

Liczba fotografii zgłoszonych w poszczególnych latach konkursu przekroczyła 120 tys.

PARTNEREM WYDARZENIA SĄ SAMORZĄDY WOJEWÓDZTW: ZACHODNIOPOMORSKIEGO, MAZOWIECKIEGO I KUJAWSKO-POMORSKIEGO

KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE” JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTW: ZACHODNIOPOMORSKIEGO, KUJAWSKO-POMORSKIEGO I MAZOWIECKIEGO