może tu
    • 29 STY 24
    Zaproszenie do udziału w debacie

    Zaproszenie do udziału w debacie

    Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Technopark Pomerania mają przyjemność zaprosić do udziału w debacie pt. „AI. Czy mamy się czego obawiać?”. Debata odbędzie się 1 lutego 2024 roku w godzinach 18:00-19:30 w studio UNIWIZJI w budynku przy ulicy Cukrowej 12 (wejście C, s. 333).

     

    „AI. Czy mamy się czego obawiać?” to kolejna z cyklu debat poświęconych zagadnieniu współcześnie kluczowemu, sztucznej inteligencji – jej znaczeniu dla przyszłości gospodarki, pracy, społeczeństwa i nauki. Formuła dyskusji i uczestnictwo znakomitych badaczy i praktyków w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji pozwala dostarczać Państwu wydarzenie zapewniające nie tylko wartość poznawczą, ale także niezwykle angażujące i inspirujące do pogłębienia wiedzy na temat dokonującej się na naszych oczach rewolucji.

     

    Sztuczna inteligencja szybko staje się nieodłącznym elementem coraz większej części naszej rzeczywistości, tworząc nowe możliwości, ale też zagrożenia. W sposób bardzo dynamiczny edukacja i nauka stają się częścią przemian powodowanych technologicznym postępem. Wierzymy, że budowanie społecznej świadomości jest jedyną drogą do wykorzystania szans stwarzanych przez nowe narzędzia, ale także do sprostania stwarzanym przez nie wyzwaniom.

     

    Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane stacjonarnym udziałem w wydarzeniu zapraszamy do zarejestrowania się za pośrednictwem formularza. Rejestracja potrwa do 31.01.2024 lub wyczerpania dostępnych miejsc.

    Tych z Państwa, którzy nie zdołają dołączyć do wydarzenia na miejscu, zapraszamy do obejrzenia transmisji YouTube za pośrednictwem mediów Uniwersytetu Szczecińskiego.

     

    Moderator:

    • Dr Tomasz Kufel
      Instytut Ekonomii i Finansów, Uniwersytet Szczeciński

    Prelegenci:

    • Andrzej Feterowski
      Prezes Zarządu Technoparku Pomerania
    • Dr hab. Elżbieta Perzycka-Borowska, prof. US
      Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Szczeciński
    • Dr hab. Adam Stecyk, prof. US
      Przewodniczący Rektorskiej Komisji Ds. Rozwoju Narzędzi Informatycznych w Uniwersytecie Szczecińskim
    • Dr hab. Tomasz Denkiewicz, prof. US
      Zastępca Dyrektora Instytutu Fizyki, Uniwersytet Szczeciński
    • Dr Przemysław Tomczyk
      Katedra Marketingu, Akademia Leona Koźmińskiego
    • Dr Grzegorz Wojarnik
      Instytut Ekonomii i Finansów, Uniwersytet Szczeciński

     

    Zapraszamy do udziału.

     

Accessibility Toolbar